Borowina gotuje i integruje

dodano: 2015-09-15 12:13:43, autor: Redakcja, źródło: Urząd Miejski Szprotawa

„Borowina gotuje i integruje” to nowy projekt OSP z Borowiny, do którego zaproszeni są mieszkańcy gminy Szprotawa. Zajęcia poprowadzą instruktorzy gotowania i dekorowania potraw.- Wspólnie spędzimy miło i efektywnie czas na rozwijaniu pasji do wspólnego biesiadowania. A na zakończenie projektu zorganizujemy razem naszą galę, w której cała Borowina pokaże jak się gotuje i integruje – zachęca do udziału Marcin Furgal z OSP.
W ramach projektu odbędą się warsztaty z zakresu gotowania i przyrządzania potraw, dekorowania potraw i savoir vivre przy stole. Do prowadzenia warsztatów zostaną zatrudnieni wykwalifikowani instruktorzy. Kurs podzielony będzie na 2 moduły.

Tematy szkoleń
Pierwszy to kurs gotowania, który zakłada 20 godzin szkolenia. Zajęcia obejmować będą: gotowanie zup, przyrządzanie potraw mięsnych, wykonywanie przystawek, pieczenie ciast i informacje na temat zdrowej żywności.

Drugi moduł to kurs dekorowania, potrwa 10 godzin. Będzie to szkolenie z zakresu savoir vivre przy stole. Będzie można się dowiedzieć jak ułożyć sztućce, ustawić szklanki i talerze, podać posiłek i jak dekorować potrawy.

Łącznie odbędzie się 30 godzin warsztatów w okresie od września do listopada 2015 r.
Uczestnicy na rzecz projektu będą świadczyć nieodpłatną pracę w postaci przygotowania sali i kuchni na prowadzenie zajęć, po każdych zajęciach będą wykonywać prace porządkowe w świetlicy. Podczas gdy będą zdobywać dodatkowe umiejętności gotowania, dla dzieci zostanie utworzony kącik malucha, w którym mamy będą mogły zostawić dziecko pod okiem wolontariusza.

Na zakończenie projektu w świetlicy wiejskiej zostanie zorganizowana gala, na którą zaproszeni zostaną mieszkańcy gminy i osoby zaangażowane w realizację projektu. Galę przygotują uczestniczki projektu. Będą mogli wykazać się zdobytymi kwalifikacjami dotyczącymi gotowania i dekorowania.

Organizatorzy i zapisy
Projekt zrealizują wspólnie: OSP, Sołtys i Rada Sołecka Borowiny. Zajęcia zaczynają się 22 września 2015 r., o godz. 17.00 w sali wiejskiej w Borowinie. Zapisy www.borowina.osp.org.pl, e-mail: borowina@web.osp.org.pl, tel. 661 112 407 lub 603 248 200. Uwaga, ilość miejsc jest ograniczona.

Projekt został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodek Działaj Lokalnie "Fundację "Porozumienie Wzgórz Dalkowskich".
Wyboru uczestniczek projektu będzie dokonywać grupa realizująca projekt na podstawie złożonych zgłoszeń.

Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Do Ratusza wraca Ewa Gancarz wraz z... zastępcą

dodano: 2020-08-03 17:00:30, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

3 sierpnia 2020 roku Ewa Gancarz otrzymała z rąk Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka oficjalny dokument powołania do wykonywania zadań i kompetencji Burmistrza Szprotawy. Na swoje stanowisko powraca również... wiceburmistrz Anna Arsenijević.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Trwa odbudowa budynku przy ul. Krasińskiego

dodano: 2020-08-01 23:38:59, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Trwają prace związane z odbudową budynku mieszkalnego przy ul. Krasińskiego. Obiekt został zniszczony przez pożar w grudniu 2019 roku.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Wpadło dwóch mężczyzn, bo... uprawiali konopie

dodano: 2020-08-01 13:02:14, autor: Redakcja, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

24 lipca 2020 roku policjanci na jednej ze szprotawskich posesji zlikwidowali uprawę konopi. W specjalnie przygotowanym namiocie foliowym znaleziono 72 krzaki z których można było pozyskać 1,5 kg suszu o wartości ok. 78 tys. złotych. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mężczyzn.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.

Charytatywna zbiórka nakrętek

dodano: 2020-07-31 16:49:57, autor: Redakcja, źródło: szprotawa.org.pl

Na placu w centrum miasta stanęło wielkie serce. Można do niego wrzucać nakrętki od plastikowych butelek. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie Mii Kurtuldu.Przeczytaj więcej...
Forum
Brak odpowiedzi na forum w tym temacie

Opcja odpowiadania na forum jest aktualnie niedostępna.