Turystyka
Historia
Miasto
Przyroda

Informacje ogólne

Przyroda w gminie Szprotawa

Gmina Szprotawa jest miejscem atrakcyjnym przyrodniczo. Atrakcyjność tą zawdzięcza ona głównie gęstym lasom okalającym miasto z każdej strony, które w gminie zajmują powierzchnię 7826 ha i należą do formacji leśnej Bory Dolnośląskie.


Najgęstsze lasy leżą na południe i wschód od miasta. Dominują w nich drzewa iglaste z przewagą sosny 72% drzewostanu, następnie drzewa liściaste dąb 9%, brzoza 7%, olcha 4%, pozostałe gatunki drzew 1%. Są one starsze wiekowo od pozostałych formacji leśnych w województwie lubuskim. Lato i jesień to okres wysypu grzybów i jagód, z czego chętnie korzystają nie tylko mieszkańcy, ale i turyści odwiedzający miasto i gminę.


Lasy stały się szansą rozwoju ruchu turystycznego zarówno tego w skali makro jak i gospodarstw agroturystycznych. Na turystów czekają także liczne zabytki przyrody, stawy, wrzosowiska, szlaki turystyczne i wiele ciekawych gatunków zwierząt.

Tutaj naprawdę można odpocząć i zrelaksować się na łonie natury, w bliskim kontakcie z przyrodą. Szprotawskimi lasami gospodaruje już od wielu lat Nadleśnictwo Szprotawa.

Sport
Społeczności
Wersje historyczne nie obsługują wtyczek społecznościowych.
Lotnisko
MKS Sprotavia
Praca
Biblioteka
Wokół miasta
Pogoda
Wersje historyczne nie obsługują aktualnej wtyczki pogodowej.

Serwis miejski www.szprotawa.org.pl & www.szprotawa.org
ZESPÓŁ SZPROTAWA.ORG.PL 2005-2015
Wykorzystywanie materiałów za zgoda autorów strony!!!