Turystyka
Historia
Miasto
Przyroda

Miasta Partnerskie


Gevelsberg
Niemieckie miasto, liczące 34 tyś. mieszkańców, położone nad rzeką Ennepe.
Współpracę z Gevelsbergiem rozpoczęto w 1992 r. Przypieczętowano ją podpisaniem porozumienia o współpracy, partnerstwie i wzajemnej przyjaźni. Obustronna współpraca rozwija się i jest kontynuowana między szkołami, władzami miast i bezpośrednio między mieszkańcami.
Zamierzenia Szprotawy w kierunku pozyskania środków finansowych są zawsze wspierane przez władze zaprzyjaźnionego Gevelsbergu.zdjęcie ze strony www.webbaviation.co.ukSpremberg
Położone na dolnołużyckim skraju wzgórza, w średnim biegu Sprawy miasto liczące 26.453 mieszkańców.
Z tym miastem Szprotawa zawarła porozumienie w 1999r. Współpraca rozwija się między władzami miasta i mieszkańcami. Zawarcie porozumienia miało miejsce w 1999 roku, współpraca stanowi odnowienie kontaktów utrzymywanych latach 70-tych i 80-tych.Kamieniec PodolskiKamieniec Podolski (Kamianeć-Podilśkyj) miasto w zachodniej części Ukrainy, w obwodzie chmielnickim, nad rzeką Smotrycz (dopływ Dniestru), liczy 108 tys. mieszkańców.Kamieniec Podolski jest trzecim miastem, z którym Szprotawa podjęła współpracę, na razie bez oficjalnej umowy partnerskiej, ale w tym kierunku zmierzają wzajemne kontakty.

Sport
Społeczności
Wersje historyczne nie obsługują wtyczek społecznościowych.
Lotnisko
MKS Sprotavia
Praca
Biblioteka
Wokół miasta
Pogoda
Wersje historyczne nie obsługują aktualnej wtyczki pogodowej.

Serwis miejski www.szprotawa.org.pl & www.szprotawa.org
ZESPÓŁ SZPROTAWA.ORG.PL 2005-2015
Wykorzystywanie materiałów za zgoda autorów strony!!!